HOW TO SHOP

1 Login or create new account.
2 Review your order.
3 Payment FREE shipment

If you still have problems, please let us know, by sending an email to support@website.com . Thank you!

SHOWROOM HOURS

Mon-Fri 9:00AM - 6:00AM
Sat - 9:00AM-5:00PM
Sundays by appointment only!

FİLTRASYON KAĞITLARI

Filtre kağıtları ilk defa 150 yıl önce bez parçaları kullanılarak fabrikalarda üretildi. Günümüzde ise ihtiyaç duyulan her filtre için özel filtre kağıtları üretmek mümkün olmaktadır. Kağıt esaslı süzücü malzemeleri hem çam hem de yapraklarını döken ağaçlardan elde etmek mümkündür. Sıvıların ve gazların filtrasyonu için genelde kullanılan filtre malzemesi kağıttır. Filtre kağıdı; pamuk, polyester, ipek gibi suni ve homojen olmayan liflerden oluşmaktadır Bu lifler 5-50 mikron arası çapa sahiptirler. Diğer malzemeler ile karşılaştırıldığında filtre kağıtları çok sayıda avantajlara sahiptir.
Filtrasyonda iki ana sistem vardır. Bunlar yüzey filtrasyonu ve derinlik filtrasyonudur. İyi bir filtrasyon kağıdında eleme, çökeltme, difüzyon, çarpma gibi partikül durdurma mekanizmaları bulunmalıdır. Filtreleme yapılacak yerin iklim şartlarına, çalışma koşullarına, motorun veya makinanın teknik özelliklerine bağlı olarak filtre kağıtlarında şu özellikler aranmalıdır;
Kağıt mukavemeti: Kağıdın birim alanına düşen kütle olarak tanımlanmaktadır, genelde metre kareye düşen gram olarak belirtilir.
Yarılma (patlatma) mukavemeti: Bir kauçuk diyafram üzerine daire şeklinde tespit edilerek tutturulan filtre kağıdı diyafram ile birlikte patlatılır ve patlama anında okunan değer kağıdın patlatma veya yarılma mukavemetini verir, bu değer metrekareye düşen kilo newton olarak bilinir.
Gerilme: Belirli bir uzunluğa ve genişliğe sahip filtre kağıdı, iki çeneli bir mekanizma vasıtası ile belirli bir hızda çekilerek kopartılır ve kağıdın gerilme değeri elde edilir.
Hava geçirgenliği: belirli bir basınç farkı altında verilen birim zamanda (saniye) ve birim alandan (metre kare) geçen hava miktarıdır. Akış için debi birimi bir saniyede geçirdiği santimetreküp dür.
Gözenek boyutu: Mikron cinsinden filtre kağıdının geçireceği en büyük partikül çapını verir.

MIMS Automechanika Moscow Fair 2019 Fuarındaydık

24.05.2019

MIMS Automechanika Moscow Fair 2019 Rusya, Ukrayna ve Türk Cumhuriyet ülkelerinden gelen ziyaretçilerimizi standımızda ağırladık.

Ayrıntılı Gör

Motor çalışırken motor yağında biriken zararlı parçacıkları tutarak, bunların motorun hareketli parçalarına erişmesini engellemektir.

- Aracınızdaki yolcuların çiçek tozu, toz ve zararlı maddelere karşı korunması
- Zararlı ve kötü kokulu gazlara karşı koruma
- Klima tesisatını koruma
Aktif karbon kabin filtrelerini her 15 000 km'de veya yılda bir kez değiştirin!

İçten yanmalı motorlar en iyi performansı sağlamak için temiz hava girişi gerektirirler. Pislik oldukça zararlıdır: kurum veya toz gibi havayı kirleten parçacıklar yakma bölmesine girdiklerinde aşınmaya yol açabilirler; örneğin silindir başlarında zamansız yıpranma meydana gelebilir. Emme ve yakma bölümü arasında kalan elektronik parçaların fonksiyonları ciddi oranda sekteye uğrayabilir.

Modern dizel motorlardaki yüksek basınçlı enjeksiyon sistemleri yüksek kalitede yakıt gerektirir. 2000 bar’dan başlayan enjeksiyon basıncındaki artış ve yakıttaki biyodizel parçacıklarındaki artış nedeniyle, motoru yıpranmadan korumada sıvı ve parçacık ayrımı giderek daha da önem kazanmaktadır. FILTORQ FİLTRE yakıt filtreleri, yakıttaki kir ve sıvının motora zarar vermemesini sağlar. İster ön filtreleme, ister ana filtre olsun FILTORQ FİLTRE aklınıza gelebilecek her uygulama için geniş bir yelpazede yakıt filtreleri sunmaktadır.

Motor hızı şanzıman tarafından kontrollü bir yöntemle yol hızına dönüştürülür. Daha fazla devrin işlenmesi, rahat çalışma ve güvenilir işlev için modern şanzımanların gerekmesi, yağın saflığına kıyasla şanzımanlara daha fazla özen gösterilmesini gerektiriyor. Bu nedenle şanzıman filtreleri daha zorlu standartları karşılamak zorundadır. FILTORQ FİLTRE şanzıman filtreleri fazlaca çeşitlilik gösteren şanzıman tasarımlarının karmaşık gereksinimlerini karşılamak için özgün ve modern çözümler sunuyor.

SIGN IN YOUR ACCOUNT TO HAVE ACCESS TO DIFFERENT FEATURES

CREATE ACCOUNT

FORGOT YOUR DETAILS?

GET A QUOTE

We'll do everything we can to make our next best project!

TOP